Velmi stručná recenze: Ukulele krok za krokem

Už dlouho mám rozepsanou recenzi na tuto skvělou publikaci. Jen se k ní pořád nemohla dostat, abych ji dopsala. Pokud už jste si ji někdo pořídil, tak mi určitě dáte za pravdu. Není sice první učebnicí, jak některé popisky tvrdí, ale rozhodně je první  v C ladění vhodná pro úplné samouky.

Pamatuji si, jak jsem tuhle publikaci vybalila z poštovní obálky, byla jsem velmi překvapena, jak je útlá. A ano, stále jsem trochu překvapena, jak se povedlo Benovi Andersonovi stručně a výstižně popsat základy hry na ukulele. Musím říct, že pro sdělení  toho všeho potřebuji mnohem více slov. Asi je to tím, že jsem zvyklá, že se lidé učí různými způsoby a já vše musím ukázat a nejméně dvěma způsoby vysvětlit,abych měla jistotu, že to lidé pochopí. Ne vždy je to zárukou úspěchu… ale mě to funguje.

Ale abych to nezamluvila, tedy vlastně nezapsala…

Tohle je opravdu učebnice pro začátečníky. Dovedu si představit, že si ji někdo pořídí a naučí se z ní základy. Asi nezodpoví všechny možné dotazy všech, ale to nejde nikdy. Vždy samoukové narazí na něco, co by potřebovali více probrat s někým jiným. Naštěstí dnes už takové možnosti přibývají.

Začátečníci v ní opravdu najdou vše, co potřebují vědět, aby mohli začít a zorientovali se. Potřebují jen ukulele, jehož výběr je dobře popsán a nástroj si naladit, tam bych třeba více informací pro absolutní začátečníky, kteří nikdy na nic nehráli, uvítala. Pravda tyto informace se dají sehnat jinde. A tak ani absolutním začátečníkům nic nebrání v tom, aby začali.

Co vytknout téměř dokonalé publikaci?

Ne všem může vyhovovat stručnost. Jak je to její největší klad, pro lidi, co rádi hodně věci rozebírají a chtějí všemu rozumět, to nemusí být ta nejlepší varianta, ale není taková knížka, aby se zavděčila lidem všem. Za sebe mohu říci, že bych uvítala více příkladů písní, ale to už jsem opravdu hnidopich. To se dá napsat u každé publikace.

Myslím, že tato publikace Vám rozhodně pomůže. Přeji všem hodně zdaru.

Znáte nějakou další publikaci vhodnou pro začátečníky samouky? Z jakých materiálů jste se učili hrát vy?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.