Ukulele v létě

Asi nemusím zdůrazňovat, že ukulele je skvělý nástroj na léto. Můžete ho vzít do parku, k táboráku, do hospůdky… prakticky kamkoliv. A  okolím bývá velmi kladně přijímáno. Pokud chcete být přes léto nejen pasivním posluchačem,ale i aktivním hráčem, mám tady pro Vás několik tipů. Dnešní článek berte jako pozvánku na milé uke akce.

Na červenec mám hned několik akcí. Největší z nich je Czech Ukulele Festival, který se koná částečně v Poděbradech a částečně v Úněticích u Prahy. Byla jsem na jeho prvním ročníku a bylo to skvělé. Pak jsem bohužel z rodinných důvodů nemohla, ale nyní se těším, že bych se přijela podívat (tentokrát ne jako lektorka, ale jako účastník). Program je pestrý a svádím nyní boje, na který workshop se přihlásit 🙂 Ale pokud byste chtěli „jen“ poslouchat, i tak si přijdete na své. Připraveny by měly být dvě pódia a pestrý program (od tradiční havajské hudby po současnou hudební scénu), určitě si vyberete. Od prvního ročníku udělal festival několik změn a určitě k lepšímu. Na stránkách festivalu je ke stažení festivalový zpěvník, můžete si tedy dopředu projít písně a akordy, které se budou hrát cestou ve vlaku do Poděbrad apod. 

Po festivalu začíná čtyřdenní soustředění, které proběhne v Dačicích pod vedením jednoho z nejlepších hráčů Kimo Husseyna. Jako další lektor je pozvaný David  Chen. Soustředění proběhne úplně poprvé, nicméně již nyní se plánují recitály, koncerty… Určitě půjde o zajímavou akci. Takže pokud někdo pojede, budu velmi ráda, když se o své zážitky podělí.

Pro mladší hráče jsem hledala tábor s ukulele. Bohužel přímo takto zaměřený tábor jsem nenašla. V nabídce je pouze kytarový tábor (těch je několik) a i když vítají, když účastníci hrají i na další nástroje, kytara je podmínkou. Třeba časem speciální tábory přibudou 🙂 Pokud ale máte doma malého uke nadšence, určitě mu uděláte radost festivalem popsaným výše. V jeho průběhu se totiž má představit školní ukulelový orchestr, který vznikl jako reakce na festival. Navíc některé semináře s dětmi počítají. 

Pokud byste raději zůstali v Brně, nebo Vám popsané akce nevyjdou, pak můžete využít nabídku mých letních seminářůKromě toho jsou ještě k dispozici individuální lekce a v září samozřejmě začnou pravidelné šestitýdenní kurzy pro začátečníky i mírně pokročilé a desetitýdenní Ansámbl.

Vyberete si? Napište mi.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.