Plastové ukulele?

img_20161005_174011

Vždy jsem byla jednoznačně proti plastovému ukulele. Všem svým žákům jsem zdůrazňovala, že si kupují hudební nástroj, nikoliv hračku. Sama jsem několik levnějších dřevěných ukulele koupila. Měla jsem štěstí podařilo se  mi sehnat za skvělou cenu Lanikai U11 a U 21, ty jsem také sebou vezla na první Ukulele festival.

Nicméně po tom se narodil syn. Samozřejmě jsme mu od malička hráli. Tedy byl přítomen, když se hrálo, a tak začal sám velmi brzy brát ukulele do ručiček. Než mu byl rok začal chodit a bohužel mé oblíbené dřevěné ukulele měl ve svých drobných ručičkách. Trnula jsem hrůzou, že si namlátí a ukulele rozbije. Sice vyrůstal na dlážděné podlaze, ale následky nebyly tak zlé. Několikrát samozřejmě upadl a někdy měl i ukulele v rukách. Vše však dopadlo dobře. Jen jednou se zabořil svými prvními zoubky do přední desky ukulele. Naštěstí zoubky vydržely. A ukulele k žádné velké újmě nepřišlo, jen na přední desce má otisky prvních zubů.

Už ani nevím k jaké příležitosti dostal syn od babičky plastovou kytaru. S manželem jsem trochu zuřila, že nemá žádný zvuk, ani naladit se nedala. Ale syn byl spokojen, a tak u nás ten kus plastu zůstal. Syn totiž od nás neslyšel  žádná omezení a mohl do ní bušit a hrát si, jak uznal za vhodné. Když přišli jeho kamarádi, byla největší „rvačka“ právě o plastovou kytaru, s kterou si mohli dělat, co chtěli. Aby nedošlo k omylu, měla bych napsat, že ji nijak neubližovali. Jen když jim vypadla z rukou, neslyšeli ty příšerné připomínky, že mají být opatrní. A já jsem si uvědomila, že je asi dobré mít doma plastové ukulele, s kterým si může dělat naše dvouleté dítě, co chce.

A tak jsme plastové ukulele pořídili, tedy ne jedno. Nakonec se ukázalo, že se mi budou hodit i při výuce těch nejmenších a pořídili jsme hned čtyři. Z praktických důvodů jsem přistoupila i na koupi po internetu, kterou jsem vždy rozmlouvala, protože dřevěný nástroj je nutné vždy vyzkoušet a prověřit. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne. A dopadlo to dobře. Ukulele dorazila v pořádku a syn je nadšeně s kamarády zkoušel.

Plastové ukulele tedy mohu malým dětem vřele doporučit. Jsou krásně barevná, takže dětem se líbí a chtějí si je vyzkoušet, dají se snadno naladit. Snad jen jednu nevýhodu mají, většinou jejich zvuk je o poznaní horší než u dřevěných nástrojů.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.