Zdokonalujeme pravou ruku při hře na ukulele: Triplet 

Zdokonalte svou techniku, aby vám písničky už nezněly všechny stejně

Seminář pro všechny zájemce o ukulele, kteří již nějakou dobu hrají a chtějí se zdokonalit a rozšířit své technické možnosti i svůj repertoár. Používat budeme sice především základní akordy, ale nevyhneme se barré akordům, ani 7 a 6 akordům. Nicméně jejich hmaty nejsou těžké a předem si je ukážeme.

Seminář budet trvat 2 hodiny s krátkou pauzou (cca 10 minut) uprostřed.

K absolvování tohoto semináře nepotřebujete mít za sebou předchozí seminář Ukulele pro mírně pokročilé I. Stačí znalost základních akordů a rytmů. Pokud si nejste jisti, napište mi email na adresu pavlina@jaknaukulele.cz a domluvíme se, zda byste seminář zvládli.  

 

KDY: pondělí 19. 7. 2021 od 18:00 do 20:00

KDE: centrum Světozor, Vojanova 1, Brno - Židenice

CO NÁS ČEKÁ

  • TRIPLETY - technika, při níž se používá ukazovák a palec pravé ruky, na jednu dobu tak zahrajete tři úhozy, vyzkoušíme si je samostatně. Dá se používat samostatně jako doprovod samostatných tripletů (což se příliš nepoužívá), nebo spíše jako ozdoba rytmů, které již umíte.
  • Zapojíme triplet do několik aběžných rytmů.
  • Zkusíme triplet použít při doprovodech několika jednodušších písní např. do In the Jungle the lion sleeps tonight a pak zkusíme přidat trochu více akordů (ale nemusíte se obávat - akordy se budou sice střídat častěji, ale budou jednoduché) do Ain´t she sweet
  • Procvičíme BARRÉ 
  • Ukážeme si, jak se dá efektivně  struny ztlumit a jak se k tomu právě hodí barré akordy

CENA: 350Kč

Reference na intenzivní seminář pro začátečníky

Níže najdete reference, které mi poskytly účastnice intenzivního semináře pro začátečníky, jehož cílem bylo zvládnout Somewhere over the rainbow ve stylu IZ. 

Chtěla bych Vám poděkovat za velmi příjemné sobotní odpoledne, hlavně Vám poděkovat za Vaši trpělivost a pro mne určitě zajímavý výklad hry na ukulele. Musím se přiznat, že jsem si odnesla odpovědi, které jsem chtěla vědět a přesvědčení, že jsem se dala po správné cestičce. Podaří-li se Vám uspořádat pokračování kurzu, určitě přijedu (těch 9 hodin strávených ve vlaku mi za to stojí ) i když jsem hudební analfabet pod Vaším vedením mi učení nepřipadá stresující, naopak úžasná zábava. Ještě jednou převeliký dík a obdiv s jakou lehkostí nás budoucí šumaře zvládáte.
Marie Šírováúčastnic intenzivního semináře pro začátečníky
Váš kurz jsem si užila. Byla jsem tak nadšená. Kurzy jsou skvělé. Ač skupinkové (mě to ale naprosto vyhovuje), velmi Vám děkuji za individuální přístup. Bez osobního kontaktu s někým, kdo umí hrát a hlavně umí předávat, to podle mě nejde, a jste skvělá. Odcházela jsem s pocitem že pod Vaším vedením se určitě naučím hrát a hlavně k nikomu jinému ani nechci. Intenzita výuky je silná, ale naprosto skvěle gradovaná. Odcházela jsem s tím, že mi to nešlo a do 24 hodin jsem to doma už jakž takž dala. S nabitými informacemi jsem schopna dále pracovat sama doma, což je uplně paráda a rozvíjím se dál. Pro úplné začátečníky skvělý úvodní WOW efekt, že prakticky hned je kdokoli schopen zahrát písničku.
Kateřina Brillováúčastnice intenzivního semináře pro začátečníky