Začínáme vybrnkávat doprovody na ukulele online

Některým písním více sluší, když jejich tóny hrajeme postupně za sebou. Jejich nálada pak více vynikne.

Máte pocit, že vše hrajete několika málo doprovody? Chcete rozšířit svůj repertoár doprovodů? Pak tento seminář je pro Vás. 

Během dvou hodin se naučíte několik doprovodů (rytmických figur), které zapojíme do běžně známých písní. Ukážeme si, že není třeba se bát a že si můžete dovolit si vymyslet svůj vlastní rytmus. 

 

KDY: neděle 4. 10. 2020 od 18:00 do 20:00

PRO KOHO:

 • Začátečníci, kteří si chtějí rozšířit znalost základních rytmů

CO POTŘEBUJETE

 • Dobrou náladu
 • Vlastní ukulele, ladičku nebo aplikaci v chytrém telefonu
 • Ideálně znalost základních a nejpoužívanějších akordů (C Am F Dm G G7, případně také E7)

 

CO OČEKÁVAT

Společně za 2 hodiny zvládneme několik rytmů, vysvětlím jejich nácvik, vyzkoušíme si je samostatně, s akordy, pak je zapojíme do písniček. Ukážeme si, že není třeba hrát jednu písničku pouze jedním doprovodem, ale že daleko lépe zní, když se v ní rytmy střídají. 

 • nácvik základního úhozu při vybrnkávaných doprovodech
 • jejich nácvik
 • jejich zapojení do písničky
 • kombinace různých rytmů, 
 • krátké doporučení, jak rytmy kombinovat
 • ne vždy se vybrnkávané doprovody hodí, takže u jakých písní lze tyto doprovody použít.

CO S ONLINE SEMINÁŘEM ZÍSKÁTE:

 • Den předem dostanete na e-mail materiály, které si můžete projít, pokud máte možnost, tak také vytisknout. Zde najdete také seznam akordů, které budeme používat.
 • Odkaz na seminář Vám přijde asi 15 - 20 minut předem na váš e-mail. Ten vás přesměruje na stránku, kde bude seminář probíhat.
 • Průběh online semináře ovlivňujete svými dotazy. Když vám něco nebude jasné, nebudete si jisti, máte tak možnost se zeptat a vyřešit tak hned na místě případné mezery. 
 • K semináři se můžete vrátit později a docvičit to, co nejde. Osvěžit si paměť takže nemusíte vše stihnout v průběhu samotného semináře. Já vám garantuji přístup minimálně jeden rok. 

CENA: 230 Kč

Reference na intenzivní seminář pro začátečníky

Níže najdete reference, které mi poskytly účastnice intenzivního semináře pro začátečníky, jehož cílem bylo zvládnout Somewhere over the rainbow ve stylu IZ. 

Chtěla bych Vám poděkovat za velmi příjemné sobotní odpoledne, hlavně Vám poděkovat za Vaši trpělivost a pro mne určitě zajímavý výklad hry na ukulele. Musím se přiznat, že jsem si odnesla odpovědi, které jsem chtěla vědět a přesvědčení, že jsem se dala po správné cestičce. Podaří-li se Vám uspořádat pokračování kurzu, určitě přijedu (těch 9 hodin strávených ve vlaku mi za to stojí ) i když jsem hudební analfabet pod Vaším vedením mi učení nepřipadá stresující, naopak úžasná zábava. Ještě jednou převeliký dík a obdiv s jakou lehkostí nás budoucí šumaře zvládáte.
Marie Šírováúčastnic intenzivního semináře pro začátečníky
Váš kurz jsem si užila. Byla jsem tak nadšená. Kurzy jsou skvělé. Ač skupinkové (mě to ale naprosto vyhovuje), velmi Vám děkuji za individuální přístup. Bez osobního kontaktu s někým, kdo umí hrát a hlavně umí předávat, to podle mě nejde, a jste skvělá. Odcházela jsem s pocitem že pod Vaším vedením se určitě naučím hrát a hlavně k nikomu jinému ani nechci. Intenzita výuky je silná, ale naprosto skvěle gradovaná. Odcházela jsem s tím, že mi to nešlo a do 24 hodin jsem to doma už jakž takž dala. S nabitými informacemi jsem schopna dále pracovat sama doma, což je uplně paráda a rozvíjím se dál. Pro úplné začátečníky skvělý úvodní WOW efekt, že prakticky hned je kdokoli schopen zahrát písničku.
Kateřina Brillováúčastnice intenzivního semináře pro začátečníky