Kurz: Vybrnkávané doprovody 

 

Máte pocit, že všechny písničky hrajete stejně? Chcete si rozšířit repertoár rytmů? Pak tohle je seminář právě pro Vás.

Některým písním více sluší, když jednotlivé tóny akordů zahrajeme za sebou. Jde o tzv.vybrnkávané doprovody, nebo též melodické doprovody.  Není potřeba se bát. Budete potřebovat pouze znalost základních akordů a ty si navíc vždy ještě zopakujeme, abychom se pak mohli soustředit na pravou ruku. Čeká Vás série nových rytmů. 

Krátký kurz je založen na 4 online setkáních a doplněn o aplikaci vyvinout pro výuku hudebních nástrojů. Takže, co si společně vysvětíme na online shcůzce, i doma sami procvičíte v aplikaci, kde budete mít nahraná videa či narávky v MP3, které si budete moci sami zpomalit do rychlosti, která Vám bude vyhovovat. Na další schůzce se můžete doptat, pokud byste někde ztráceli, nebo se na něčem zasekli. 

Všechny schůzky budou vedeny v aplikaci G MEET, abyste mohli při svých dotazech mi ukázat na kameru, co Vám nejde. Na čem se zasekáváte.

 

PRO KOHO:

 • Pro začátečníky, kteří již zvládají základní akordy (absolventi seminářů pro začátečníky, začátečnických šestitýdenních kurzů...apod., ale také třeba samouci)
 • Pro ty, kteří zkoušeli vybrnkávné doprovody, ale mají s nimi problémy.
 • Je mi líto, tento seminář není určen absolutním začátečníkům, kteří ještě nikdy na ukulele nehráli.

Pokud si nejste jisti, zda byste seminář zvládli, napište mi, ráda Vám poradím.

CO SI PŘIPRAVIT

 • Dobrou náladu
 • Vlastní ukulele, ladička
 • Tužka  a papír, případně vytištěné zaslané materiály
 • Samozřejmě nějaké online médium s internetovým připojením 🙂
 • Není to nutné, ale osobně si mi osvědčily sluchátka do uší.

CO OČEKÁVAT

 • 4 online schůzky (vždy v  neděli večer) - začátečk je plánovaný na 6. června, další schůzky pokračují o týden později (13. června, 20. června a 27. června). Vždy od 19 hodin
 • materiály v apliakci Soundslice - videa či MP3 nahrávky, vše se dá zpomalit do Vámi zvoleného tempa. 
 • Společně projdeme základní úhoz. Doprovody si vysvětlíme, vyzkoušíme samostatně, následně zapojíme do písniček. 
 • zahrajeme si: Kometu od Nohavici, Let it be od Beatles, Vítr to ví (B. Dylan), Tisíc Mil, ale také Halellujah (Cohen) či Mám boky jako skříň. 

CENA: 450 Kč

Reference na intenzivní seminář pro začátečníky

Níže najdete reference, které mi poskytly účastnice intenzivního semináře por začátečníky, jehož cílem bylo zvládnout Somewhere over the rainbow ve stylu IZ. 

Chtěla bych Vám poděkovat za velmi příjemné sobotní odpoledne, hlavně Vám poděkovat za Vaši trpělivost a pro mne určitě zajímavý výklad hry na ukulele. Musím se přiznat, že jsem si odnesla odpovědi, které jsem chtěla vědět a přesvědčení, že jsem se dala po správné cestičce. Podaří-li se Vám uspořádat pokračování kurzu, určitě přijedu (těch 9 hodin strávených ve vlaku mi za to stojí ) i když jsem hudební analfabet pod Vaším vedením mi učení nepřipadá stresující, naopak úžasná zábava. Ještě jednou převeliký dík a obdiv s jakou lehkostí nás budoucí šumaře zvládáte.
Marie Šírováúčastnic intenzivního semináře pro začátečníky
Váš kurz jsem si užila. Byla jsem tak nadšená. Kurzy jsou skvělé. Ač skupinkové (mě to ale naprosto vyhovuje), velmi Vám děkuji za individuální přístup. Bez osobního kontaktu s někým, kdo umí hrát a hlavně umí předávat, to podle mě nejde, a jste skvělá. Odcházela jsem s pocitem že pod Vaším vedením se určitě naučím hrát a hlavně k nikomu jinému ani nechci. Intenzita výuky je silná, ale naprosto skvěle gradovaná. Odcházela jsem s tím, že mi to nešlo a do 24 hodin jsem to doma už jakž takž dala. S nabitými informacemi jsem schopna dále pracovat sama doma, což je uplně paráda a rozvíjím se dál. Pro úplné začátečníky skvělý úvodní WOW efekt, že prakticky hned je kdokoli schopen zahrát písničku.
Kateřina Brillováúčastnice intenzivního semináře pro začátečníky