Online seminář Ukulele pro začátečníky - ZI

Seminář s individuální zpětnou vazbou a interaktivními materiály

Neváhejte a vyzkoušejte si tento úžasný malý nástroj. Během semináře se naučíte zahrát několik oblíbených písní. A to i ti, kteří ještě nikdy na nic nehráli. Žádné předchozí zkušenosti opravdu nejsou vyžadovány. Stačí dobrá nálada a chuť učit se a zkoušet nové věci.

Hlavní problémem online kurzů na hudební nástroj bývá problém s poskytováním zpětné vazby. Prostě, když se díváte na video, tak vám nikdo postavení rukou neopraví. Stejně tak se nedozvíte, kde děláte jiné chyby. A právě na tento problém jsem se zaměřila. Kombinuji online schůzky, připravená videa, cvičení ve speciální hudební aplikaci Soundslice, kde se mnou hrajete, můžete si měnit tempo, tak aby vám vyhovovalo. A především mi můžete nahrát video nebo MP3 a já Vám na něj dá zpětnou vazbu. Přesně vám popíšu, kde si myslím, že je problém a postup, jak ho odstranit. 

 

KDY: začátek v sobotu 5. 12. 2020 v 18 hodin

Druhá schůzka bude o týden později.

Každá schůzka bude trvat přibližně hodinu. 

KOMU JE SEMINÁŘ URČEN:

Pro všechny nadšence, kteří se chtějí s ukulele seznámit.
Mohou být bez zkušeností, nebo již na nějaký hudební nástroj hráli.

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

 • Bohužel na dálku vám nemohu půjčit ukulele, takže budete potřebovat ukulele.
 • Nějaké médium připojené k internetu, na kterém lze přehrávat videa a prohlížet pdf soubory (počítač, chytrý telefon, ipad, tablet).
 • Pokud byste měli svou ladičku, bylo by to skvělé, ale lze použít i alternativu v podobě aplikace na chytrém telefonu. 
 • Svůj účet zdarma v aplikaci Soundslice. Registrace je opravdu zcela zdarma. Platí se jen učitelské licence.

CO NÁS ČEKÁ

 • naučíme se, jak držet ukulele a jak ho naladit (jaké jsou možnosti v ladění)
 • projdeme základní akordy (C Am F G7 G E7 Dm C7 A)
 • projdeme a vyzkoušíme si v písních nejběžnější rytmy (2, 3, 4 doby)
 • ukážeme si, jak se rozehrát
 • jak si vybrat rytmus pro doprovod
 • návod na nejčastější dotaz začátečníků: jak kombinovat zpěv a hru doprovodu
 • jak pokračovat doma bez zbytečných chyb

CO ZÍSKÁTE:

 • 2 online schůzky, na kterých budeme kromě jiného řešit také vaše dotazy.
 • Přístup k materiálům v aplikaci Soundslice, kde můžete cvičit písničky i jednotlivá cvičení dle svého vlastního tempa, které si sami zvolíte. Přístup vám zůstane, já vám garantuji přístup po dobu jednoho roku, takže se k materiálům budete moci vracet, cvičit ve vlastním tempu a postupně se zlepšovat.
 • Možnost poslat až 3 krátká videa nebo MP3 nahrávky (do 2 minut), na která budete chtít zpětnou vazbu. 

CENA: 700Kč

Reference na intenzivní seminář pro začátečníky

Níže najdete reference, které mi poskytly účastnice intenzivního semináře pro začátečníky, jehož cílem bylo zvládnout Somewhere over the rainbow ve stylu IZ. 

Chtěla bych Vám poděkovat za velmi příjemné sobotní odpoledne, hlavně Vám poděkovat za Vaši trpělivost a pro mne určitě zajímavý výklad hry na ukulele. Musím se přiznat, že jsem si odnesla odpovědi, které jsem chtěla vědět a přesvědčení, že jsem se dala po správné cestičce. Podaří-li se Vám uspořádat pokračování kurzu, určitě přijedu (těch 9 hodin strávených ve vlaku mi za to stojí ) i když jsem hudební analfabet pod Vaším vedením mi učení nepřipadá stresující, naopak úžasná zábava. Ještě jednou převeliký dík a obdiv s jakou lehkostí nás budoucí šumaře zvládáte.
Marie Šírováúčastnic intenzivního semináře pro začátečníky
Váš kurz jsem si užila. Byla jsem tak nadšená. Kurzy jsou skvělé. Ač skupinkové (mě to ale naprosto vyhovuje), velmi Vám děkuji za individuální přístup. Bez osobního kontaktu s někým, kdo umí hrát a hlavně umí předávat, to podle mě nejde, a jste skvělá. Odcházela jsem s pocitem že pod Vaším vedením se určitě naučím hrát a hlavně k nikomu jinému ani nechci. Intenzita výuky je silná, ale naprosto skvěle gradovaná. Odcházela jsem s tím, že mi to nešlo a do 24 hodin jsem to doma už jakž takž dala. S nabitými informacemi jsem schopna dále pracovat sama doma, což je uplně paráda a rozvíjím se dál. Pro úplné začátečníky skvělý úvodní WOW efekt, že prakticky hned je kdokoli schopen zahrát písničku.
Kateřina Brillováúčastnice intenzivního semináře pro začátečníky