Celodenní seminář Ukulele pro začátečníky - ZI

Vyzkoušejte ukulele a zamilujte se do tohoto malého geniálního nástroje

Neváhejte a vyzkoušejte si tento úžasný malý nástroj. Během jednoho dne se naučíte zahrát několik oblíbených písní. A to i ti, kteří ještě nikdy na nic nehráli. Žádné předchozí zkušenosti opravdu nejsou vyžadovány. Stačí dobrá nálada a chuť učit se a zkoušet nové věci.

Spolu si projdeme téměř celý šestitýdenní kurz hry na ukulele a ještě si to užijeme. Půjdeme v pohodovém tempu krok za krokem. V poledne si uděláme pauzu na oběd a kávu, pak budeme s chutí pokračovat k cíli. Na závěr si zahrajeme jako velký ansámbl, možná vyzkoušíme i více hlasů....prostě závěr bude patřit Vám a jen Vy si rozhodnete, jak bude vypadat.

 

KDY: sobota 21. 9.  2024 od 10:15 do 16:00 

KDE: centrum SVĚTOZOR, Vojanova 1, 615 00 Brno - Židenice

KOMU JE SEMINÁŘ URČEN:

Pro všechny nadšence, kteří se chtějí s ukulele seznámit.
Mohou být bez zkušeností, nebo již na nějaký hudební nástroj hráli.

Seminář je koncipovaný pro dospělé zájemce. Nicméně bez problému se účastní středoškoláci. U mladších účastníků (děti druhého stupně ZŠ) je před přihlášením vhodná konzultace.

CO S SEBOU:

Pokud již vlastníte ukulele a ladičku, vezměte si je s sebou. Jestliže tomu tak není, nevadí, na semináři si vše můžete půjčit.

CO NÁS ČEKÁ

 • naučíme se, jak držet ukulele a jak ho naladit (jaké jsou možnosti v ladění)
 • projdeme základní akordy (C Am F G7 G E7 Dm C7 A)
 • vyzkoušíme si ale i barré - jeden ze strašáků absolutních začátečníků
 • projdeme a vyzkoušíme si v písních nejběžnější rytmy
  • dolů
  • osminový 
  • dolů dolů nahoru (připomíná začátek písničky Šel tudy, měl dudy)
  • třídoby takt: dolů nahoru nahoru (pracovní název: Um ca ca)
  • třídobý takt: dolů dolů nahoru dolů nahoru 
  • univerzální rytmus (bez něho nesmíte odejít :-), na ten zahrajete téměř vše, krom jiného využívám memotechnickou pomůcku: máma, táta, děti)
 • naučíme se číst taby a zkusíme si z nich zahrát
 • ukážeme si, jak se rozehrát
 • jak si vybrat rytmus pro doprovod
 • návod na nejčastější dotaz začátečníků: jak kombinovat zpěv a hru doprovodu
 • jak pokračovat doma bez zbytečných chyb

CENA: 1300Kč

Kurzovné lze platit převodem na účet, platbou kartou online, nebo prostřednicvtím Benefit Plus. 

Reference na intenzivní seminář pro začátečníky

Níže najdete reference, které mi poskytly účastnice intenzivního semináře pro začátečníky, jehož cílem bylo zvládnout Somewhere over the rainbow ve stylu IZ. 

Chtěla bych Vám poděkovat za velmi příjemné sobotní odpoledne, hlavně Vám poděkovat za Vaši trpělivost a pro mne určitě zajímavý výklad hry na ukulele. Musím se přiznat, že jsem si odnesla odpovědi, které jsem chtěla vědět a přesvědčení, že jsem se dala po správné cestičce. Podaří-li se Vám uspořádat pokračování kurzu, určitě přijedu (těch 9 hodin strávených ve vlaku mi za to stojí ) i když jsem hudební analfabet pod Vaším vedením mi učení nepřipadá stresující, naopak úžasná zábava. Ještě jednou převeliký dík a obdiv s jakou lehkostí nás budoucí šumaře zvládáte.
Marie Šírováúčastnic intenzivního semináře pro začátečníky
Váš kurz jsem si užila. Byla jsem tak nadšená. Kurzy jsou skvělé. Ač skupinkové (mě to ale naprosto vyhovuje), velmi Vám děkuji za individuální přístup. Bez osobního kontaktu s někým, kdo umí hrát a hlavně umí předávat, to podle mě nejde, a jste skvělá. Odcházela jsem s pocitem že pod Vaším vedením se určitě naučím hrát a hlavně k nikomu jinému ani nechci. Intenzita výuky je silná, ale naprosto skvěle gradovaná. Odcházela jsem s tím, že mi to nešlo a do 24 hodin jsem to doma už jakž takž dala. S nabitými informacemi jsem schopna dále pracovat sama doma, což je uplně paráda a rozvíjím se dál. Pro úplné začátečníky skvělý úvodní WOW efekt, že prakticky hned je kdokoli schopen zahrát písničku.
Kateřina Brillováúčastnice intenzivního semináře pro začátečníky