Celodenní seminář Ukulele pro pokročilé začátečníky - ZII

Zdokonalte svou techniku, aby vám písničky už nezněly všechny stejně

Seminář pro všechny zájemce o ukulele, kteří již nějakou dobu hrají a chtějí se zdokonalit a rozšířit své technické možnosti i svůj repertoár. Používat budeme sice především základní akordy, ale nevyhneme se barré akordům, ani 7 a 6. Nicméně jejich hmaty nejsou těžké a předem si je ukážeme.

Organizačně se vlastně jedná o dva dvouhodinové semináře rozdělené pauzou na oběd.

K absolvování tohoto semináře nepotřebujete mít za sebou předchozí seminář Ukulele pro mírně pokročilé I. Jedná se o dva semináře, které na sebe nenavazují. 

 

KDY: neděle 25. 10. 2020 od 10:00 do 16:00

KDE: centrum Světozor, Vojanova 1, Brno - Židenice

CO NÁS ČEKÁ

  • TRIPLETY - technika, při níž se používá ukazovák a palec pravé ruky, na jednu dobu tak zahrajete tři úhozy, vyzkoušíme si je samostatně a pak je budeme zapojovat do rytmů a samozřejmě do písniček
  • "OBRÁCENÉ TRIPLETY" - u klasického tripletu hraje směrem dolů, co se stane, kdy tento směr obrátíme? Technika ideální pro irskou hudbu...
  • SPOJOVÁNÍ MELODIE A AKORDŮ - pokud byste rádi již nehráli pouze melodii, nebo pouze akordy, ale chcete je zkusit spojit, pak nyní máte příležitost. Možností, jak tento úkol provézt je mnoho, my si projdeme jakýmsi úvodem do problematiky a samozřejmě hned si prakticky vyzkoušíme nějakou písničku upravit. 
  • SOUHRA - možná toho na nás bude trochu moc, to je naprosto v pořádku. Pro tento případ jsou připravené několik skladeb upravené do vícehlasu, které si můžeme vyzkoušet. Takže závěr semináře bude klasicky patřit Vám a Vy rozhodnete, jak bude vypadat. 

CENA: 900Kč

Reference na intenzivní seminář pro začátečníky

Níže najdete reference, které mi poskytly účastnice intenzivního semináře pro začátečníky, jehož cílem bylo zvládnout Somewhere over the rainbow ve stylu IZ. 

Chtěla bych Vám poděkovat za velmi příjemné sobotní odpoledne, hlavně Vám poděkovat za Vaši trpělivost a pro mne určitě zajímavý výklad hry na ukulele. Musím se přiznat, že jsem si odnesla odpovědi, které jsem chtěla vědět a přesvědčení, že jsem se dala po správné cestičce. Podaří-li se Vám uspořádat pokračování kurzu, určitě přijedu (těch 9 hodin strávených ve vlaku mi za to stojí ) i když jsem hudební analfabet pod Vaším vedením mi učení nepřipadá stresující, naopak úžasná zábava. Ještě jednou převeliký dík a obdiv s jakou lehkostí nás budoucí šumaře zvládáte.
Marie Šírováúčastnic intenzivního semináře pro začátečníky
Váš kurz jsem si užila. Byla jsem tak nadšená. Kurzy jsou skvělé. Ač skupinkové (mě to ale naprosto vyhovuje), velmi Vám děkuji za individuální přístup. Bez osobního kontaktu s někým, kdo umí hrát a hlavně umí předávat, to podle mě nejde, a jste skvělá. Odcházela jsem s pocitem že pod Vaším vedením se určitě naučím hrát a hlavně k nikomu jinému ani nechci. Intenzita výuky je silná, ale naprosto skvěle gradovaná. Odcházela jsem s tím, že mi to nešlo a do 24 hodin jsem to doma už jakž takž dala. S nabitými informacemi jsem schopna dále pracovat sama doma, což je uplně paráda a rozvíjím se dál. Pro úplné začátečníky skvělý úvodní WOW efekt, že prakticky hned je kdokoli schopen zahrát písničku.
Kateřina Brillováúčastnice intenzivního semináře pro začátečníky