Celodenní seminář Ukulele pro mírně pokročilé: 

Triplety a další variace univerzálního rytmu

Zdokonalte svou techniku, aby vám písničky už nezněly všechny stejně

Seminář pro všechny zájemce o ukulele, kteří již nějakou dobu hrají a chtějí se zdokonalit a rozšířit své technické možnosti i svůj repertoár. Používat budeme sice především základní akordy, ale nevyhneme se barré akordům, ani 7 a 6. Nicméně jejich hmaty nejsou těžké a předem si je ukážeme. 

Seminář je rozdělen na dvě poloviny obědovou pauzou. Hraje se od 10 do 12, pak následuje pauza na oběd, kávu a nutný odpočinek, pokračuje se ve 14 hodin, konec je naplánovaný na 16. hodinu. V ceně semináře je výuka a studijní materiály. 

Během semináře se budeme soustředit na typickou ukulele techniku - triplety, které budeme postupně zapojovat do různých rytmů, včetně univerzálního. Ukážeme si, jak jinak můžeme oživit univerzální rytmus kromě tripletů. Budeme využívat tlumení v pravé ruce a brnkání palcem.

Seminář není sice technicky náročný, ale i tak budou chtít triplety uležet. Děti se mohou zúčastnit po předchozí domluvě. 

 

KDY: sobota 25. 3. 2023 od 10:15 do 16:00

KDE: kavárna La Casa Verde, Táborská 256/232, Brno - Židenice

CO NÁS ČEKÁ

  • TRIPLETY - technika, při níž se používá ukazovák a palec pravé ruky, na jednu dobu tak zahrajete tři úhozy, vyzkoušíme si je samostatně a pak je budeme zapojovat do rytmů a samozřejmě do písniček. Na závěr našeho snažení si zapojíme také triplet do aranžmá závěrečné písně. 
  • VARIACE UNIVERZÁLNÍHO RYTMU - Nedovedu si představit, že byste zkoušeli hrát na ukulele a tento jediný rytmus nenaučili. Obvykle za mnou chodí lidé a ptají se, co jiného hrát kromě tohoto jednoho rytmu, protože je vadí, že všechny písničky hrají stejně. Je to prý nuda. Tak si do tohot velmi oblíbeného rytmy přidáme tlumení, nějako dobu zahrajeme palcem, nějakou zdůrazníme....

CENA: 1100Kč

Kurzovné lze platit převodem na účet, platbou kartou online, nebo prostřednicvtím Benefit Plus. 

Reference na intenzivní seminář pro začátečníky

Níže najdete reference, které mi poskytly účastnice intenzivního semináře pro začátečníky, jehož cílem bylo zvládnout Somewhere over the rainbow ve stylu IZ. 

Chtěla bych Vám poděkovat za velmi příjemné sobotní odpoledne, hlavně Vám poděkovat za Vaši trpělivost a pro mne určitě zajímavý výklad hry na ukulele. Musím se přiznat, že jsem si odnesla odpovědi, které jsem chtěla vědět a přesvědčení, že jsem se dala po správné cestičce. Podaří-li se Vám uspořádat pokračování kurzu, určitě přijedu (těch 9 hodin strávených ve vlaku mi za to stojí ) i když jsem hudební analfabet pod Vaším vedením mi učení nepřipadá stresující, naopak úžasná zábava. Ještě jednou převeliký dík a obdiv s jakou lehkostí nás budoucí šumaře zvládáte.
Marie Šírováúčastnic intenzivního semináře pro začátečníky
Váš kurz jsem si užila. Byla jsem tak nadšená. Kurzy jsou skvělé. Ač skupinkové (mě to ale naprosto vyhovuje), velmi Vám děkuji za individuální přístup. Bez osobního kontaktu s někým, kdo umí hrát a hlavně umí předávat, to podle mě nejde, a jste skvělá. Odcházela jsem s pocitem že pod Vaším vedením se určitě naučím hrát a hlavně k nikomu jinému ani nechci. Intenzita výuky je silná, ale naprosto skvěle gradovaná. Odcházela jsem s tím, že mi to nešlo a do 24 hodin jsem to doma už jakž takž dala. S nabitými informacemi jsem schopna dále pracovat sama doma, což je uplně paráda a rozvíjím se dál. Pro úplné začátečníky skvělý úvodní WOW efekt, že prakticky hned je kdokoli schopen zahrát písničku.
Kateřina Brillováúčastnice intenzivního semináře pro začátečníky