Ukulele na 2 akordy

Sborník lidových písní a koled na 2 akordy s návodem pro začátečníky

Vím, že není snadné vždy najít písničky na ty dané akordy, které potřebujete procvičovat. Připravila jsem tedy soubor písní, které si doprovodíte pomocí dvou akordů, kterými je dobré začít - akordy C F. Oba jsou velmi jednoduché. Navíc se dají nahradit ještě jednodušší verzí, při které používáte jen jeden prst, který pak plynule přehazujete z první struny na druhou. Pražec (políčko) zůstane zachován. Je to ideální možnost pro malé děti, ale i pro dospělé, protože ne všichni mají pohyblivé prsty.

Podrobný nácvik akordů F a C jsem popsala v materiálu zdarma zde. V tomto materiálu se věnuji již jejich procvičování, nabízím své postřehy k výběru rytmické figury, tzv. rytmu. Tedy tomu, co dělá pravá ruka. Abych byla přesnější, ta která drnká přes struny (u leváků to bude levá ruka). A také vysvtěluji to, jak si lze rytmus upravit během písničky.  Vše vysvětluji na krátkých ukázkách. Největší prostor je samozřejmě věnován samotným písničkám. 

Obvykle jsou akordy uváděny jen v první sloce písniček a pak se předpokládá, že si akordy hudebníci doplní. Při svém pedagogickém působení jsem si ale všimla, že nejen začátečníci si do dalších slok dopisují akordy. Proto jsou v tomto materiálu akordy dopsané u všech slok. Ano, někdy je to zdlouhavá varianta, ale věřím, že právě úplní začátečníci toto ocení.

V tomto materiálu najdete i odpovědi na nejčastější otázky úplných začátečníků související s doprovodem písní: Jaký rytmus zvolit v pravé ruce? Na kolik dob je ta písnička? Jak mám rytmus přidat do písničky? Od jakého tónu mám začít zpívat?

Co všecho ve sborníku najdete:

Sborník je především postaven na tom, co se mi osvědčilo při mé praxi při vedení kurzů ukulele a celodenních semináčů. A protože jsem měla velmi kladné ohlasy nad mými skripty do celodenních seminářů, rozhodla jsem se jít podobnou cestou. Tato publikace je ještě podrobnější, aby nahradila můj osobní komentář. Najdete v ní: 

 • 1
  Popis akordů. Včetně jejich zjednodušené varianty, při kterých se používá jen jeden prst. Opravdu vám stačí jen jeden prst k tomu, abyste zahráli všechny tyto písničky.
 • 2
  Návod, jak zvolit rytmus v pravé ruce.
 • 3
  Přehled rytmů na 2, 3 a 4 rytmy vhodné pro úplné začátečníky. Včetně i krátkého návodu, jak si můžete rytmus upravit, když se na vás příliš rychle střídají akordy. Navíc všechny rytmy si můžete najít v playlistu na youtube.
 • 4
  U všech písniček najdete vyznačený počet dob, do kolika máte počítat. To ovlivní i rytmus, který vybrat.
 • 5
  U každé písničky je vyznačen tón na ukulele, od kterého písnička začíná, abyste se mohli "naladit" a písničku si tak mohli zazpívat bez obav, že by Váš zpěv neladil s doprovodem.
 • 6
  21 lidových písní (včetně 3 koled) na 2 akordy. Uvádím všechny sloky a u všech slok jsou doplněné akordy.
 • 7
  Pokud dojde k aktualizaci ebooku, bude Vám automaticky zaslana nová verze. A to zcela zdarma.

Jak vypadá sborník uvnitř:

Níže najdete 3 stránky namátkou vybrané, abyste věděli, jak uvnitř sborník vypadá. Na začátku obsahuje krátkou teorii, kde vysvětluji možnosti doprovodu pro začátečníky. Pak jsou uvedené písničky, vždy je u písniček poznačeno na kolik dob jsou a od jakého tónu se zpívají. 

Celkem ve sborníku najdete 21 lidových písní akoled. Za sebou jsou řazeny abecedně pro jejich snadnější dohledání.

Jak svůj sborník získám?

Po uhrazení jeho ceny ve výši 120 Kč Vám přijde jeho kopie na váš e-mail, který zadáte do objednávkového formuláře.