Koledy na tři akordy pro ukulele

Sborník koled upravené tak, že budete potřebovat jen 3 akordy: C F G7

K Vánocům neodmyslitelně patří koledy. Pojďte si některé zahrát. Vybrala jsem takové, které se dají zahrát jen na 3 akordy: C F G7. 

Nechybí Štědrý večer nastal, Tichá noc a další. A abyste si mohli zahrát také u svítícího vánočního stromečku je celý sborník napsán velkými písmeny (text písní a akordy). 

U všech koled najdete informaci na kolik je dob, abyste si mohli vybrat vhodný  rytmus, a tón, od kterého koleda začíná. 

Akordy jsou poznačeny u všech slok koledy a uvádím také kolikrát je máte zopakovat, případně vás upozorním na rychlé střídání akordů. Tento ebook je určen úplným začátečníkům bez předchozích hudebních zkušeností, ti pravděpodobně ocení stručná pravidla pro výběr správného rytmu. 

Co všecho ve sborníku najdete:

Sborník je především postaven na tom, co se mi osvědčilo při mé praxi při vedení kurzů ukulele a celodenních seminářů pro úplné začátečníky. A protože jsem měla velmi kladné ohlasy na má skripta do celodenních seminářů, rozhodla jsem se jít podobnou cestou. Tato publikace je ještě podrobnější, aby nahradila můj osobní komentář. Najdete v ní: 

 • 1
  Popis akordů.
 • 2
  Návod, jak zvolit rytmus v pravé ruce.
 • 3
  Přehled rytmů na 2, 3 a 4 rytmy vhodné pro úplné začátečníky. Všechny rytmy si můžete najít v playlistu na youtube.
 • 4
  U všech písniček (v podobě text a akordy) najdete vyznačený počet dob, do kolika máte počítat. To ovlivní i rytmus, který vybrat.
 • 5
  U každé písničky je vyznačen tón na ukulele, od kterého písnička začíná, abyste se mohli "naladit" a písničku si tak mohli zazpívat bez obav, že by Váš zpěv neladil s doprovodem.
 • 6
  15 koled na 3 akordy. Uvádím všechny sloky a u všech slok jsou doplněné akordy.
 • 7
  Pokud dojde k aktualizaci ebooku, bude Vám automaticky zaslaná nová verze. A to zcela zdarma.

Jak vypadá sborník uvnitř:

Níže najdete 3 stránky namátkou vybrané, abyste věděli, jak uvnitř sborník vypadá. Obsahuje text písní, akordy, včetně jejich opakování, informace ohledně počtu dob a tón, od kterého písničk azačíná. Na začátku materiál obsahuje krátkou teorii, kde vysvětluji možnosti doprovodu pro začátečníky. Pak jsou uvedené koledy.

Celkem ve sborníku najdete 15 koled. Za sebou jsou řazeny abecedně pro jejich snadnější dohledání.

Máte nějaký dotaz ohledně ebooku? Napište mi na adresu pavlina@jaknaukulele.cz

Jak svůj sborník získám?

Po uhrazení jeho ceny ve výši 120 Kč Vám přijde jeho kopie na váš e-mail, který zadáte do objednávkového formuláře.