Ukulele kurzy pro děti

pro radost ze hry a bez strachu z chyb

Teenagery i děti mladšího školního věku je často těžké motivovat lidovými písničkami. Písničky jako Kočka leze dírou jsou jimi často považovány za ty "pro mrňata" a oni už jsou přece "velký". Proto do programu zařazuji hodně cizojazyčných písní, písně k táboráku a oblíbené písně Svěráka a Uhlíře, např. Statistika. 

Zaměření pravidelných kurzů ukulele pro děti

Pravidelné kurzy pro děti jsou moderní systematickou výukou, která má za cíl děti nejen naučit hru na ukulele, ale také základy hudební teorie. Vše je propojeno v jeden celek, tak aby dětem učení dávalo smysl. Důraz je kladen na pozitivní motivaci. Nezapomínám ani na rodiče, kteří často čekají na své ratolesti. Proto i pro ně je připraveno zázemí.  

Všechny lekce budou směřovat k tomu, aby děti postupně a dle svých možností zvládali si doprovodit písničky,které se jim líbí. K tomu budou postupně vybavovány znalostí akordů a různých rytmů, ale také not, možností číst z tabů. Děti se budou učit poslouchat sami sebe, i své okolí. Dáme prostor sluchovým cvičením, případně krátkým improvizacím.   

 

Co přinese kurz dítěti

  • Kromě hry na ukulele se zaměříme také na všestrannou hudební průpravu.
  • Děti budu hrát nejen doprovod písniček,
  • ale budou se učit hrát podle not i podle tabů.
  • Budeme hrát písničky, které mohou sami děti předvést,
  • ale také budeme pěstovat umění ansámblové hry, kdy se několik hlasů proplétá dohromady. Tím se děti budou učit souhře, toleranci a týmové spolupráci.

Výhody tohoto kurzu

Pozitivní motivace

Velký důraz kladu na pozitivní motivaci všech zúčastněných. Do repertoáru zařazuji značné množství cizojazyčných písní, které jsou pro mnohým dětem bližší.

Praktické využití

Moderní výuka se zaměřením na praktické využití ukulele (hra písniček, hra podle tabů, not i sluchu), rozvoj schopností pracovat v týmu = ansámblová hra.

Propojení teorie a praxe

Hudební teorie se neopomíjí, ale probírá se kontinuálně při hře na ukulele. To znamená, že jsou vždy vysvětleny ty věci, na které se aktuálně narazí. Znalosti jsou tak předávány v souvislostech a dětem dávají větší smysl, než když se učí odděleně.

Příjemné prostředí

Výuka probíhá ve velmi příjemných prostorách centra Světozor s pěkným zázemím.

Rodiče mohou využít:

Speciální facebooková skupina

Rodičům bude zpřístupněna speciální uzavřená facebooková skupina, v které budou informace o výuce, případně o společných akcí. Je zde možnost se doptat na organizační věci apod.

Zázemí pro rodiče

Někteří rodiče potřebují na své děti počkat v době výuky. Pro ně je připraveno zázemí s možností občerstvení. Mohou počkat v předsálí nebo v kuchyňce.

V září 2018 se otevírají 2 kurzy:

kurzy začínají 13. září 2018

Ukulele pro školáky

centrum Světozor, Vojanova 1, Brno- Židenice

čtvrtek 17:00 - 17:30

Kurz pro děti navštěvující 1. a 2. třídu základní školy, tedy přibližně 6 - 8 let. Jednotlivé lekce trvají 30 minut. Celkem je těchto lekcí v kurzu 16. Kurz tak pokryje jedno pololetí. 

Cena: 1200 Kč

Ukulele pro teenagery

centrum Světozor, Vojanova 1, Brno - Židenice

čtvrtek 17:45 - 18:30

 

Kurz pro děti ve veku 9 - 13 let. Jednotlivé lekce trvají 45 minut. Celkem kurz počítá s 16 lekcemi. Kurz pokryje jedno pololetí.

Cena: 1900 Kč

Jak hodnotí mou výuku děti?

Jednotlivé reference nejsou upravovány

Líbí se mi, že už umím hrát na ukulele. Líbí se mi, že hraju těžší a těžší písničky a že jsou to písničky, které se mi líbí. Paní učitelka je na nás taky moc hodná.

Petřík nyní žák 2. třídy ZŠ, lekce navštěvuje druhým rokem, vyzkoušel si skupinovou i individuální výuku

Za rok jsme prošli několik ročníků ZUŠ, přeskakujíce méně důležité věci, zaměřujíc se na to, co mě zajímalo nejvíc, na to, co se nejlépe poslouchá a nejlépe zní. Všechny hodiny probíhají v příjemné atmosféře, nikdo nikoho do ničeho nenutí, a jde v nich především o to, co si přejete, nebo potřebujete. Paní učitelka je vždy vstřícná, ať už jde o trpělivost při vyučování, nebo o komunikaci s námi i rodiči. Po několika letech na ZUŠ nemůžu nic, než paní učitelku Vargovou vřele doporučit.

Vojta 15 let, lekce navštěvuje druhým rokem, loni ukulele, letos od ledna kytara, má zkušenosti především s individuální výukou, ale vyzkoušel si i skupinové lekce

Často kladené otázky

Potřebuje mé dítě své vlastní ukulele?

Ideální stav je, že dítě bude chodit na všechny ukulele lekce se svým nástrojem. Chápu však, že září je pro rodiče finančně náročný, proto lze po domluvě ukulele na lekci půjčit. Je však důležité ukulele během několika málo týdnů pořídit, aby mělo dítě doma na co cvičit.

Jak je kurz časově náročný na domácí přípravu?

Mělo by stačit hrát 10 minut denně.

Bude dítě potřebovat při domácí přípravě moji pomoc?

Menší děti mohou potřebovat ze začátku pomoc s naladěním nástroje. Jinak by se měli bez Vaší pomoci obejít.

Jsou nějaké ukázkové hodiny?

Chápu, že nechcete kupovat zajíce v pytli, proto budou zdarma wokrshopy v rámci těchto dvou akcí: v sobotu 8. září v rámci Sousedského blešáku (centrum Karas, Vymazalova 22, Brno - Židenice), v neděli 9. září v rámci akce Kroužkobraní v Avionu. Přesné časy se zatím domlouvají.